Gelinlik Aksesuar

Gelinlik Aksesuar

2023-05-25
0 Yorum

Adana Gelinlik Suzanna Moda 

Gelin aksesuarlarınız mevsime uygun olsun
Gelin Aksesuarları Seçimi Hangi mevsimde düğün yapmayı düşünüyorsanız, gelin aksesuarlarını da ona göre seçin. Mevsimin, sezonun ve modanın renklerinden ilham alın. Kış düğünleri genellikle tercih edilmese de, beyaz şık kürkler, beyaz vintage eldivenler veya şık bir bolero ile yaz gelinlerinden daha güzel olabilirsiniz.

İlkbaharda bir kır veya sahil düğünü düşünüyorsanız duvak yerine çok şık bir şapka tercih edin. İlkbahar kır düğünleri için çiçekler, çiçekli saç aksesuarları vazgeçilmez aksesuarlar. Sonbahar düğünlerinde kahverengi ve yeşil renkli aksesuarlar kullanarak gelinliğinize renk katabilirsiniz. Son olarak plajda evleniyorsanız, topuklu gelin ayakkabılarından uzak durun ve kumda yürüyebileceğiniz rahat ayakkabılar tercih edin.

1- Duvak - Gelin Aksesuarları

Nasıl bir duvak takmalı? Duvak nasıl seçilir?

Gelinin en güzel aksesuarlardan biri de duvaklar. En çok tercih edilen ve gelini en iyi anlatan gelin aksesuarı! Nasıl bir duvak tercih ederseniz edin, duvağınızın gelinlik kumaşıyla uyumlu olmasına özen gösterin. İşlemeli ve çok süslü bir gelinlik için daha sade bir duvak tercih etmekte yarar var. Ancak gelinliğinize kullanılan işlemelerden duvağınızda da kullanırsanız bütünlük sağlarsınız.

Duvağınızı taktığınızda, gelinliğinizdeki işlemelerin kapanmamasına özen gösterin. Yine sade bir gelinliği desteklemek için, gösterişli veya uzun bir duvak tercih edebilirsiniz. Uzun duvak takan gelinler, rahat dans edebilmek için, gecenin ilerleyen saatlerinde duvaklarını kesmeyi veya yerine daha kısa bir duvak takmayı tercih ediyor.  Son olarak, duvağınızı satın alırken, yüz tipinize uygun olmasına dikkat edin.

2- Gelin Ayakkabısı - Gelin Aksesuarları

Günün yorgunluğu dolayısıyla akşam saatlerinde ayaklar şişer, düğün daveti düşünüyorsanız akşam programı yapılacağı için gelin ayakkabılarınızı akşam giyeceğinizi düşünerek günün ilerleyen saatlerinde ayakkabınızı denemeyi ihmal etmeyin.

Rahatlık: Gelin ayakkabısının sadece gelinliğe uygun alınacak bir aksesuar olduğunu düşünmeyin. Sert derilerle yapılmış, yüksek topuklu bir ayakkabı tercih ederseniz düğün geceniz boyunca çok zorluk çekersiniz. Rahat bir ayakkabı tercih edin ki düğün gecenizde sıkıntılı anlar yaşamayın.  Düğünden bir kaç gün önce ayakkabılarınızı alırsanız evde biraz giyip ayakkabıları yumuşatarak düğün gecesi vurmasını önleyebilirsiniz. 

Topuk Boyu: Gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabının topuk boyu önemli, eğer gelinliğinizin rengine karar vermeden önce ayakkabınızı almak istemezseniz tercih ettiğiniz topuk boyunda bir ayakkabı ile provalara gidin, gelinliğinizin etek boyu ayakkabının yüksekliğine göre ayarlanır. Terziniz sizi bu konularda yönlendirecektir.  

Aynı zamanda damat adayı ile aranızda boy farkı azsa topuklu ayakkabılarla daha uzun gözükmemeye özen gösterebilirsiniz.  

Çok yüksek topuklu ayakkabılar düğün gecenizi sıkıntıya çevirmesin. Gece boyunca masaları gezerken, dans ederken rahat bir ayakkabının önemini anlayacaksınız.  

Evlilik çağındaki arkadaşlarınızın isimleri: Ayakkabınızı aldıktan sonra evlenmeyi isteyen kız arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın ismini altına yazmayı unutmayın.

adanagelinlik

ONLİNE SATIŞLARIMIZ

N11 ONLİNE

HEPSİBURADA ONLİNE

AMAZON ONLİNE

TRENDYOL ONLİNE


0 Yorum

Yorum Ekleyin